Kategoria C prawa jazdy uprawnia do kierowania

  Posiadając ten rodzaj kategorii możesz kierować pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu.
  W/w pojazdem z przyczepą lekką,
  Ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym

Wymagania dla kategorii C

  Posiadanie prawa jazdy kategorii B
  Osiągnięcie wymaganego wieku – 21 lat (kurs można rozpocząć najwcześniej 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku, jednak do egzaminu teoretycznego można podejść nie wcześniej niż 1 miesiąc przed kwalifikowanym wiekiem)
  Założenie Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK); KLIKNIJ

Pojazd

  Na wyposażeniu Ośrodka znajduje się MAN TLG – pieszczotliwie zwany przez naszych instruktorów “Mańkiem”. Jest to ten sam samochód ciężarowy, z którym będziecie mieć do czynienia na egzaminie praktycznym w WORD Katowice

Instruktorzy

  Zajęcia są prowadzone przez bardzo doświadczonych instruktorów, którzy “zjedli zęby” na szkoleniach na prawo jazdy. Nie są im obce żadne zagadnienia, a wręcz przeciwnie – są to chodzące encyklopedie i znają każde niuanse z zakresu przepisów o ruchu drogowym zwłaszcza te, dotyczące tonaży i ograniczeń. Śmiało, możecie ich sprawdzać do woli, zaskoczą Was nie raz.
  Oczywiście gwarantujemy również luźne rozmowy, instruktor też człowiek – wiele przeżył i ma na pewno sporo zabawnych historii do opowiedzenia.
Teoria

  Aby zminimalizować czas trwania kursu, naszych kursantów najpierw wysyłamy na egzamin teoretyczny do WORDu – zwłaszcza, że większość osób ubiegających o tę kategorię jest czynnym kierowcą i przepisy nie stanowią dla niego żadnego problemu 🙂.
  Kursant koniecznie wcześniej musi wyrobić numer PKK.
  Oczywiście zapewnimy materiały do samodzielnej nauki, dostęp do aktualnej bazy pytań. Zapraszamy do biuro po odbiór materiałów!
  Kursanci zwolnieni są z odbycia zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Praktyka

  Część praktyczna kursu obejmuje 30 godzin jazd plus dodatkowo przewidziana jest 1 dodatkowa godzina na egzamin wewnętrzny praktyczny.
  Pierwsze spotkania spędzamy na placu manewrowym – są na nich omówione takie zagadnienia jak sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i jego elementów do bezpiecznej jazdy jak i przygotowanie do samej jazdy. Kolejno kursant przyzwyczaja się do gabarytów nowego auta (oj, to nie to samo co samochód osobowy) i opanowywuje zadania związane z placem manewrowy takie jak płynna jazda pasem do przodu i do tyłu (tzw. łuk)
  Po kilku spotkaniach, wraz z instruktorem zaczynacie podbijać trasy egzaminacyjne w Katowicach jak i drogi w sąsiednich miastach.